זכויות יוצרים

23.10.2017

לראשונה באקדמיה בישראל: סטודנטים בשנקר יהיו זכאים לקבלת התמלוגים על יצירות, פיתוחים והמצאות שיפתחו במהלך לימודיהם. הסכם חדש שגובש בין הנהלת המכללה לאגודת הסטודנטים מעניק באופן חסר תקדים את זכויות הקניין הרוחני לסטודנטים, זאת מול המצב הרווח בכל המוסדות האקדמיים בארץ, לפי אלו שייכים באופן בלעדי למוסד.

במסגרת ההסכם החדש, שגובש בתום שנתיים של מו”מ, נקבע כי הסטודנטים יהיו זכאים לרוב ההכנסות מעבודות שיצרו במהלך לימודיהם, בהן גם של פרויקט הגמר, שינועו בין 60 ל-100 אחוז. בנוגע לפטנטים שהמציאו סטודנטים, נקבע כי יהנו בלעדית מהכנסותיהם, ובמידה שאלו יעלו על 100 אלף דולר שנתי, תקבל שנקר 10%.

“מדובר בשילוב מוצלח בין להיות צודק ללהיות חכם”, אמרה נשיאת שנקר, פרופ’ יולי תמיר: “הענקת תמלוגים לסטודנטים על עבודתם היא המעשה הצודק מאחר ולסטודנטים מגיעות זכויות, אך לא פחות מכך היא המעשה החכם כי זאת החלטה שמחזקת מוטיבציות של אנשים צעירים”.

התקנון החדשני מעמיד את שנקר בשורה אחת עם המוסדות המובילים בעולם, שאימצו בשנים האחרונות הסכמים דומים ומעניקים את מרבית ההכנסות לסטודנטים הלומדים בהם.

יו”ר אגודת הסטודנטים (2014), אריאל מדינה, בירך על ההישג ואמר כי “זוהי בשורה ממשית לסטודנטים לעיצוב, הנדסה ואמנות, המשקיעים כמות עצומה של זמן, כסף ומחשבה במהלך 4 שנות לימודיהם. המהלך מוכיח שוב כי שנקר הוא מוסד מוביל ופורץ דרך בכל שדה בו הוא פועל”.

דברים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

בית > אקדמיה > עכשיו זה הזמן להשפיע על העתיד בשנקר!
בית > ספורט > חוגי הספורט שלנו אצלכם בסלון!
בית > ראשי > שיעור עזר מקוונים – ההרשמה החלה!

לפייסבוק האגודה