מודל האו”ם שנקר

מודל האו”ם שנקר

06.10.2017

מודל האו”ם שנקר – יצירת מנהיגי המחר, היום.

מתעניינים בדיפלומטיה ממשלתית וציבורית? רוצים לשפר את כישורי דיבור בציבור? רוצים לפגוש אנשים יוצאי דופן חדשים מסביב לעולם ולהתלבט איתם על הנושא הגלובלי החם ביותר? אם כן  SHENMUN הוא המועדון בשבילכם! מודל האומות המאוחדות הינה תוכנית אקדמית חוץ לימודית מכווונת דיפלומטיה לענייני חוץ ומהווה הדמיה אקדמית של האו”ם, המובלת על ידי סטודנטים למען סטודנטים. המשתתפים לוקחים על עצמם את האתגר והריגוש של ייצוג של מדינה באחד מארגוני האו”ם ובאמצעות דיבייט דנים במשא ומתן לפתרון בעיות המצויות על סדר היום.

אז מה בתכנית?

פיתוח מנהיגות | כישורי דיפלומטיה |  אמנות הנאום | מו”מ ושכנוע | עמידה מול קהל | שיפור האנגלית | יצירת קשרים | כנסים בארץ ובחו”ל | תעודת הכשרה.

התוכנית מתבצעת בצורה של מפגשים שבועיים האורכים כשעתיים, כנסים וסימולציות המדמות וועדות וגופים שונים של האו”ם.
הלימוד מתבצע דרך משא ומתן, דיון ודיבייט שהם אבני הפינה של פעילות האו”ם.

התכנית ותכניה מוכתבים על ידי התוכנית העולמית והארצית ונציגיה בארץ.

לצד למידה זו מפתחים המשתתפים מיומנויות חשובות דוגמת: 
– אומנות הנאום.
– הצגת נושא בקצרה.
– יכולת בניית קואליציות.
– מו”מ ושכנוע.
– ניתוח מצבים.
– מחקר וחשיבה ביקורתית.

לאורך השנה הארגון הארצי, המפקח על המועדונים השונים, מפיק בין 5-6 כנסים. 4 כנסים לאומיים (במוסדות האקדמאיים השונים),1-2 כנסים בינלאומיים.

כל כנס מחולק לועדות העוסקות בנושאים העומדים על סדר היום העולמי של האו”ם.

** כנס לאומי אורך יום אחד ומשתתפים בו כ- 150-350 סטודנטים מכל רחבי הארץ. כל סטודנט מקבל מדינה אותה הוא מייצג בוועדה מסוימת של האו”ם (בהכרח לא מדינתו שלו). הפרטים וחוברת הדרכה ניתנים מראש כאשר הסטודנט נדרש לחקור את המדינה, האינטרסים ושיתופי הפעולה שלה.

כל ועדה תעביר “רזולוציה” (החלטה רשמית – “נייר עמדה”) המתארת הצעות לפתרון. כל משתתף מנסה לשכנע את יתר הנוכחים לקבל את עמדותיו (בהתאם לאינטרסים של מדינתו).

כל כנס מתחיל בטקס פתיחה חגיגי הכולל הרצאת אורח, בד”כ דיפלומט בכיר ובסיום נערך טקס המכריז על המנצחים בכל ועדה.

** כנס בינלאומי אורך בין 3-5 לימים במדינה המארחת. משתתפים בו כ-150 סטודנטים לערך, ממועדוני מודל האו”ם במכללות מכל רחבי העולם. כנסים אלו הינם פלטפורמה והזדמנות לייצוג לא רשמי של מדינת ישראל ועמדותיה.

בסיום התכנית סטודנטים שעמדו בתנאי הקבלה יקבלו תעודה חתומה ממשרד החוץ וארגון מודל האו״ם בישראל – ארגון המקיים תכניות משותפות עם משרד החוץ, הכנסת, שגרירויות זרות ודיפלומטים אליהן מוזמנים הסטודנטים ממועדוני מודל האו״ם השונים.

איך מצטרפים?

בימים אלו אנחנו מגייסים את הצוות המוביל שיקים וינהל את המועדון. כל שעליכם לעשות הוא להגיש מועמדות להובלת המועדון בטופס המכוון.

דברים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

בית > אקדמיה > עכשיו זה הזמן להשפיע על העתיד בשנקר!
בית > ספורט > חוגי הספורט שלנו אצלכם בסלון!
בית > ראשי > שיעור עזר מקוונים – ההרשמה החלה!

לפייסבוק האגודה